На Черкащині замайорів олімпійський прапор з нагоди ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор

З нагоди ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор, які стартували в аргентинському Буенос-Айресі 6 жовтня, на Черкащині відбулося підняття прапора Національного олімпійського прапора України. У Черкасах прапор замайорів на площі перед міською радою. Процедуру підняття здійснили срібний призер Олімпійських ігор у Сеулі-1988 Олександр Мотузенко та срібний призер Олімпіади у Сіднеї-2000 Олександр Феденко. Участь в урочистостях взяли заступник міського голови Ігор Коломоєць, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Максим Зеленський, голова відділення НОК України Андрій Більда, представники дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста та жителі міста.

«Приємно, що відкриваємо тиждень підняттям олімпійського прапора. Адже в Черкасах спорт активно розвивається. Прагнемо, щоб наші діти і надалі прославляли місто та область на світових змаганнях», - відзначив Ігор Коломоєць.

За словами Максима Зеленського, велике значення має, що саме спортсмени популяризують Україну і створюють позитивний імідж для Черкащини.

«Олімпійський вогонь, прапор, медаль – це символи, які близькі і важливі кожному спортсмену. Сьогодні в Аргентині за десятки тисяч кілометрів наші спортмени виборюють перемоги на всесвітніх змаганнях. Нині вони беруть участь в юнацьких Олімпійських іграх, але вже скоро стануть дорослими спортсменами і матимуть можливість боротися вже медалі Олімпійських ігор», - наголосив Андрій Більда.

Нагадаємо, в Буенос-Айресі з 6 по 18 жовтня 2018 року відбувається найграндіозніша спортивна подія чотириріччя – III літні Юнацькі Олімпійські ігри. За нагороди змагатимуться 3998 юних атлетів віком від 15 до 18 років з 206-ти країн світу, які розіграють 241 комплект нагород у 32 видах спорту.

Національну команду України представляють 55 спортсменів у 22-х видах спорту. До складу національної команди України увійшли й троє представників Черкащини: Назар Чепурний – гімнастика спортивна, тренер – Ірина Надюк, м. Черкаси; Іван Тищенко – академічне веслування, тренер – Михайло Гуленко, м. Черкаси; Анастасія Деркач – легка атлетика, тренер – Сергій Лисенко, м. Корсунь- Шевченківський.