Силантьєв та Петренко поспілкувалися зі спортивним активом міста та області
Силантьєв та Петренко поспілкувалися зі спортивним активом міста та області
Голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда під час зустрічі запропонував звернутися до керівництва держави з проханням не зменшувати кількість годин фізвиховання в школах та вишах.
Народні депутати Денис Силантьєв та Олег Петренко провели в Черкасах зустрічі зі спортивним активом міста та області. Представники влади, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних осередків та федерацій, спортсмени та тренери мали до них безліч запитань та пропозицій щодо покращення спортивної галузі країни та формування здорової нації. Своє бачення змін у галузі представили і депутати Верховної Ради.
«Маю власні пропозиції, як посилити фінансування спортивної галузі шляхом створення цільового фонду, – розповідає заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань фізичної культури та спорту Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв. – Джерелом його фінансового наповнення стане шкідливий бізнес, а саме: акцизні збори від продажу алкоголю та тютюну, від діяльності грального бізнесу. Створити такий фонд досить просто, у мене є розроблений алгоритм дій. Кошти із фонду можна цілеспрямовано виділяти на участь у змаганнях чи покращення матеріально-технічної бази. Також нам відомо, що зараз існує в законодавстві певна прогалина, коли в жодному з бюджетів не можна закласти кошти на ті чи інші напрямки, наприклад, на участь спортсменів в тренувально-польових зборах. Для упорядкування всіх цих фінансових нюансів ми ініціювали законопроект, щоб конкретизувати заходи, що з якого бюджету можна фінансувати. Законопроект вже пройшов слухання комітетів. Сподіваюся, скоро його буде винесено на голосування. Іще одне наше важливе завдання – повернути податкові пільги об’єктам спортивної інфраструктури, оскільки, якщо все залишиться, як є нині, то значна частина таких об’єктів накопичить борги і в результаті може втратити свої приміщення».
«Наше основне завдання – законодавча діяльність, – говорить Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Олег Петренко. – І ми намагаємося саме на законодавчому рівні максимально відходити від «виклянчування» грошей на ту чи іншу потребу, в тому числі в спорті, до закріплених стандартів фінансування. Саме тому в законах хочемо прописати, .щоб, наприклад, від діяльності грального бізнесу певна визначена частина спрямовувалася на розвиток спорту. Інакше – ніколи не підтримаємо подібні проекти».
Присутніх цікавило, чому й досі в нашій країні не діє Закон про меценатство в спорті, який міг би зняти частину фінансового навантаження на бюджет. Денис Силантьєв пояснив, що при нинішньому Податковому кодексі це просто нереально.
Також представників спорту непокоїть зменшення годин у школах та вузах на фізичне виховання. Голова відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області Андрій Більда запропонував підготувати звернення до Прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, до народних депутатів від спортивного активу Черкащини з проханням не зменшувати кількість спортивних годин в навчальних закладах.
«Потрібно підготувати спільне звернення до керівництва держави, щоб там бачили позицію всієї спортивної спільноти і розуміли, що жодним чином не можна зменшувати кількість годин фізвиховання в школах і вишах, – зазначає Андрій Більда. – Адже потрібно вкладати час і кошти в профілактику, ростити здорову націю ще змалечку, а не шукати потім кошти в казні на лікування. Це ж саме стосується і фінансування галузі спорту. На наступний рік, наприклад, в обласному бюджеті закладається така сама сума, як і на поточний. Хоча мінімальна потреба – на 4 мільйони гривень більше. А це означає, що працівники галузі отримуватимуть меншу заробітну плату, що про повне забезпечення не може бути й мови. А наступного року – Олімпійські ігри, і ми маємо готувати спортсменів до участі в них та до здобуття якісних результатів».
Директор КДЮСШ № 2 Ірина Дудник, школа якої вже кілька років поспіль у трійці кращих у країні, звернулася до народних депутатів з проханням надавати школам із високими результатами додаткову фінансову підтримку, а також звернути увагу на будівництво нових спортивно-оздоровчих баз та об’єктів, оскільки на сьогодні діти здебільшого займаються спортом в напівпідвальних приміщеннях.
Також міський актив попросив міського голову Черкас Анатолія Бондаренка запровадити нову спеціальну відзнаку для спорсменів міста – спортивну стипендію міського голови.