Василя Страшевича нагородять за заслуги перед містом Черкаси

Виконавчий комітет Черкаської міської ради ухвалив рішення відзначити почесним званням ветерана фізкультурного руху Черкащини, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, почесного краєзнавця України, відомого спортсмена та журналіста Василя Страшевича. На початку року відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області направляло до міської влади відповідне подання із пропозицієї відзначити відомого черкасця.

Цього року Василь Борисович відзначив свій 80-річний ювілей. Значну частину життя він присвятив спорту. За рішенням виконкому Василя Страшевича нагородять пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня за багаторічну успішну спортивну, журналістську та краєзнавчо-дослідницьку діяльність. Тепер слово – за депутатами.

Василь Страшевич народився 3 лютого 1937 року. Автор 25 книг про історію Черкас, його архітектурну спадщину, низки досліджень з минулого рідного краю, з історії розвитку спорту на Черкащині. В багатьох томах «Енциклопедії Сучасної України» є понад 60 його статей. Член Національної спілки журналістів України (1986), заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2004), почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України, лауреат обласної літературно-краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича (1999), стипендіат облдержадміністрації (2006) в номінації «краєзнавство».