У Черкасах тренери спортивних шкіл отримуватимуть надбавки до зарплат

Тренерам спортивних шкіл у Черкасах підвищать заробітну плату. Відтепер вони отримуватимуть надбавку до 50% до зарплати. За такий бонус, виділений із міського бюджету, проголосували депутати міської ради на засіданні сесії 24 січня.

Збільшити запропонований відсоток росту 25% до 50% запропонував депутат міської ради Олександр Згіблов.

«Нині тренери черкаських спортивних шкіл, які виховують наших чемпіонів, тренують дітей, отримують всього 4-5 тис. грн заробітної плати. Ви вважаєте це нормальним? Потрібно потроху вирівнювати ситуацію», − зазначив пан Згіблов.

Більшістю голосів його підтримали колеги по депутатському корпусу. Голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда наголосив на важливості прийнятого рішення.

«Заробітна плата спортивного тренера нижча, ніж у звичайного шкільного вчителя. Однак навантаження у них аж ніяк не менше. Більше того, фізкультурник звичайної школи має певні законодавчі «дотації»: має право війти на пенсію в 45 років. Пенсійний вік для тренерів же наступає лише в 65, − каже Андрій Більда − Вважаю, таке рішення про виділення з міського бюджету надбавок до тренерської зарплати справедливим і правильним».

Як наголошує заступник міського голови Ігор Волошин, зарплата тренерів є чи не найменшою серед працівників гуманітарної сфери.

“Нарешті ця важлива професія буде поцінована. Адже роль тренера є надзвичайно вагома і відчутня у розвитку та вихованні молоді. Тренер окрім фізичної підготовки спортсменів є другим батьком/матір‘ю, долучається до повноцінного виховання, часто-густо проводить більше часу зі спортсменом ніж рідні батьки”, – відзначає Ігор Волошин.

 

За інформацією сайту «ВІККА» http://vikka.ua/novini/81273-treneri-cherkaskih-sportivnih-shkil-otrimuvatimut-nadbavki-do-zarplat.htm