Сьогодні 150 років від дня народження Людини-легенди, славетного богатиря Івана Піддубного

8 жовтня Україна та світ відзначають 150-ту річницю від дня народження славетного сина Черкащини – непереможного та всесильного, нескореного та легендарного, неперевершеного українського богатиря Івана Максимовича Піддубного, який свого часу у радянському паспорті в графі «національність» викреслив «росіянин» і власноруч записав: «Українець!». Він шість разів був чемпіоном світу з боротьби і 25 років поспіль залишався непереможним борцем у світі.
Цей спортивний рік на Черкащині присвячений саме Івану Піддубному. Низка різноманітних заходів упродовж року відбулася в області з нагоди такого ювілею. Аби гідно вшанувати пам’ять про богатиря, провели всеукраїнський та обласний турніри з греко-римської боротьби, масштабне Свято богатирської сили, виготовити ювілейну монету, запровадити галузеву премію І.Піддубного та багато іншого. Заходи відбувалися під патронатом Національного олімпійського комітету України.
Сьогодні, в річницю від дня народження Івана Піддубного на його батьківщині, в Красенівці біля пам’ятника «чемпіона чемпіонів» зібралися представники обласної та районної влади, очільники територіальних громад, старости, духовенство, місцеві жителі. Участь в урочистостях узяв голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда.
Покладанням квітів до пам’ятника Івану Піддубному всі присутні вшанували пам’ять видатного земляка, який гідно ніс спортивну славу, прославляючи Батьківщину далеко за її межами.

Довідка:
8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Черкащині народився Іван Піддубний, який прославився на весь світ завдяки своїй силі та наполегливості.
Іван Піддубний – український спортсмен-борець. Шестиразовий чемпіон світу з вільної боротьби, став символом непереможної сили, блискучої майстерності і техніки, благородного духу і козацької звитяги.
Іван Піддубний відрізнявся від інших майстрів боротьби не тільки винятковою силою, але й витривалістю.
«У боротьбі все найголовніше: і руки, і ноги, і плечі, і шия, і спина, і живіт, і груди… і голова», — любив він казати своїм учням. Секрет непереможності видатного богатиря полягав у чудовому поєднанні виняткових фізичних даних з високим спортивним стилем, який він сам виробив шляхом наполегливої й тривалої праці.
Іван Максимович протягом усього життя, до сімдесятирічного віку, коли він залишив заняття спортом, не припиняв щоденного тренування і дотримувався правильного режиму.
Іваном Піддубним пишається на лише Черкащина, а вся Україна та світ!