Сергій Бубка: «Ми не можемо бути осторонь, наша праця та діяльність повинна бути дуже плідною, а найголовніше – люди повинні відчувати її»

Днями відбулася нарада з представниками обласних відділень НОК України. Участь у зустрічі, яка проходила в онлайн-форматі, взяли й представники олімпійського осередку Черкащини.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка під час наради розповів про діяльність комітету під час війни, потужну підтримку з боку МОК та про важливість єднання заради перемоги.
Головні тези президента НОК України з наради з представниками обласних відділень:
– Кожен з нас докладає максимум зусиль для нашої перемоги. Гуманітарний штаб, який ми створили на початку березня – активно працює і сьогодні чуємо про його роботу. Ми не можемо бути осторонь, наша праця та діяльність повинна бути дуже плідною, а найголовніше – люди повинні відчувати її. Керівники наших відділень надали прихисток громадянам в тих регіонах, де це було потрібно. Я вдячний всім і кожному за підтримку в прийнятті оперативних рішень, які ми разом з вами ухвалювали у перші дні війни, в незалежності від нашого місця знаходження.
– 28 лютого ми прийняли рішення надати допомогу ЗСУ від «олімпійської родини» на суму 1 млн грн. Протягом цього часу ми фінансово допомогли регіональним відділенням, загальна сума – близько 5 млн грн. Здійснили платежі по адміністративному гранту на 1,5 млн грн, а річний бюджет – 1,9 млн грн. Ми розуміємо наскільки це важливо сьогодні.
– 25 та 28 лютого президент МОК Томас Бах терміново скликав виконком, де були прийняті дуже потужні рішення, яких раніше ми не бачили, а саме:
➖засудження порушення олімпійського перемир’я;
➖рекомендації міжнародним організаторам не запрошувати й не дозволяти участь російським та білоруським спортсменам та офіційним особам у міжнародних змаганнях;
➖відкликання олімпійського ордена у російських високопосадовців;
➖заклик до всіх міжнародних федерацій перенести або скасувати спортивні заходи в росії чи білорусі;
➖МОК не планує своїх заходів у росії чи білорусі;
➖заклик не вивішувати національні прапори, не виконувати гімн росії чи білорусі на міжнародних спортивних змаганнях;
відсторонення Європейськими та Міжнародними федераціями російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, на ЧС та ЧЄ.
На сьогодні нам вдалося це зробити з допомогою понад сотень федерацій, які підтримали це рішення. Також були відсторонені російські та білоруські спортсмени та офіційні особи на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у березні місяці у Фінляндії. Нині рішення виконкому МОК діють безстроково.
– Президент МОК Томас Бах створив фонд солідарності для допомоги олімпійській спільноті та спортивному руху України. Жодна країна під час війни не мала такого фонду підтримки, це унікальний випадок. Томас Бах викликав мене до Лозанни, щоб координувати цю роботу.
– Для нас важливо зберегти український спорт та олімпійський рух, об’єднавшись у цій боротьбі. Разом ми зможемо перемогти. На сьогодні фонд витратив 1,3 млн доларів.