Представники олімпійського осередку Черкащини взяли участь у відеоконференції щодо особливостей організації фізкультурно-оздоровчої роботи

10 вересня відбулася відеоконференція на тему «Особливості організації фізкультурно-оздоровчої роботи в територіальних громадах». Учасники обговорювали перспективи утворення та діяльності спортивних осередків в новоутворених територіальних громадах, питання визначення стандартів для галузі фізичної культури і спорту в Україні та можливі заходи щодо збереження закладів фізичної культури, тренерів, контингенту учнів, об’єктів інфраструктури в період реформи децентралізації в Україні.
Участь в онлайн-спілкуванні взяли президент Національного олімпійського комітету, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка, заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний, голова Всеукраїнської асоціації ОТГ Олександр Корінний, голова ГО ВФСТ «Колос» Олександр Мендусь, представники регіональних осередків НОК, керівники профільних управлінь та департаментів ОДА, голови територіальних громад та регіональні керівники Всеукраїнської асоціації ОТГ.
Представники відділення НОК України в Черкаській області також долучилися до відеоконференції та взяли участь в обговоренні важливих питань в галузі розвитку спорту України.
Сергій Бубка поінформував присутніх, що разом з підтримкою спорту вищих досягнень, НОК України спільно з регіональними осередками, які діють у кожному регіоні країни, активно працює над популяризацією спорту, здорового способу життя, олімпійських цінностей. Протягом року проводиться близько 600 заходів в рамках таких проєктів, як Олімпійський день, Олімпійський урок та Олімпійський тиждень, Олімпійське лелеченя, OlympicLab, DoLikeOlympians, церемонія «Герої спортивного року» та багато інших. Окрему увагу президент НОК звернув на тісну та плідну співпрацю олімпійського комітету з державними органами, зокрема, Міністерством молоді та спорту та громадськими організаціями – національними спортивними федераціями з видів спорту, фізкультурно-спортивними товариствами, зокрема ФСТ «Колос», що нещодавно відсвяткувало свій 70-річний ювілей.
«Впевнений, що об’єднання зусиль Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету, фізкультурно-спортивних товариств і об’єднаних територіальних громад краще сприяти вирішенню важливих питань – збереженню та розвитку спортивної інфраструктури, що цілодобово повинна бути доступна для широких верств населення, ефективній роботі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, вихованню здорової нації», – наголосив Сергій Бубка.
Про необхідність координації зусиль та взаємодії щодо залучення до масового спорту громадян усіх верств населення, збереження та розширення кадрового потенціалу, розвитку спортивної інфраструктури на місцях говорили й інші учасники відеоконференції та ділилися успішним досвідом й напрацюваннями у цьому напрямку.
За підсумками обговорення сторони домовились про поглиблення співпраці, зокрема укладання меморандуму про взаємодію між Національним олімпійським комітетом і Всеукраїнською асоціацією ОТГ задля підвищення рухової активності жителів територіальних громад та розвитку фізичної культури і спорту, популяризації здорового способу життя на місцях.