Представники обласної та міської влади зустрілися зі спортсменами-учасниками ІІ Європейських ігор

21 червня в Мінську стартують II Європейські ігри, які триватимуть до 30 червня. Участь у змаганнях візьмуть близько 4000 атлетів з 50 країн та розіграють 200 комплектів нагород в 15 видах спорту та 23 дисциплінах. На сьогоднішній день в активі українців вже 198 ліцензій на право участі у ІІ Європейських іграх. До складу національної команди, що представлятиме Україну на ІІ Європейських іграх, увійшли і четверо спортсменів Черкащини. Це – самбісти Анастасія Сапсай і Андрій Болобан, баскетболіст Дмитро Ліповцев та стрілок Сергій Куліш.
Представники обласної та міської влади зустрілися зі спортсменами та їхніми тренерами напередодні відповідальних змагань, аби проговорити, які існують проблеми, знайти шляхи їх вирішення та побажати успіху на іграх.
«Приємно, що черкаські спортсмени підтвердили свій професіоналізм і візьмуть участь у ІІ Європейських іграх. Черкащина – серед найактивніших областей. Дякую насамперед тренерам, що відшукали серед всіх інших дітей саме цих талановитих спортсменів і допомогли їм вийти на професійний рівень. Віримо у гарний результат на змаганнях», -відзначив заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв.
За словами заступника міського голови Черкас Юрія Ботнара, спорстмени й тренери роблять величезний внесок у розвиток українського спорту, завдання ж влади – створити їм комфортні умови.
«Ми маємо змінити філософію. Не просто чекати спортсменів зі змагань з перемогами, аби сфотографуватися з ними. Ми маємо вибудувати систему, щоб кожен з дитинства мав можливості займатися будь-яким видом спорту, щоб були для цього умови, а провідні спортсмени мають бути орієнтиром і прикладом, на кого рівнятися. Тому зараз, окрім іншого, займаємося розробкою й соціальної реклами, завдяки якій популяризуватимемо спорт і черкаських спортсменів», – відзначив заступник міського голови.
Під час зустрічей у міській раді та в облдержадміністрації учасники обговорили низку питань. Зокрема про придбання необхідного обладнання для тренувань стрілків, про облаштування залу для дзюдо, про потребу атлетичної зали та відкритих майданчиків для занять спортом на березі Дніпра, про можливість надавати одночасно стипендії спортсменам із різних джерел та інше. Частину питань представники влади вже взяли в роботу для вирішення.
Крім того, Костянтин Омаргалієв запропонував організувати тематичний «круглий стіл», під час якого підсумувати досягнення спортсменів області, обговорити всі питання, які турбують спортивну спільноту Черкащини, та спільно знайти варіанти для вирішення проблемних моментів. Адже наступний рік – рік Олімпійських ігор, і необхідно вже сьогодні визначатися, що потрібно організувати для перспективних спортсменів, аби вони гідно представили країну.

Довідково:
Анастасія Сапсай – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби самбо, дворазова чемпіонка Європи 2017-2018 років, срібна призерка Чемпіонату Європи 2019 року, бронзова призерка Чемпіонату світу з боротьби самбо 2018 року.

Андрій Болобан – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби самбо, неодноразовий чемпіон України, переможець Кубка світу 2018, бронзовий призер Кубка Європи з боротьби самбо2018.
Тренує спортсменів заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер, тренер вищої категорії Володимир Римар.

Дмитро Ліповцев
– майстер спорту України міжнародного класу з баскетболу, бронзовий призер Чемпіонату Європи з баскетболу 3х3, у складі збірної команди України посів 5 місце на Чемпіонаті світу з баскетболу 3х3, чемпіон України 2018 року.
Тренує спортсмена заслужений тренер України, тренер вищої категорії Максим Міхельсон.

Сергій Куліш – заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України, учасник I Європейських ігор 2015 року м. Баку (Азербайджан), срібний призер XXXI Олімпійських ігор 2016 року м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія),
Тренує спортсмена заслужений тренер України Віктор Нагній.