Понад 2500 учасників долучилися до всеукраїнського Олімпійського уроку «Разом до Перемоги!»

Всеукраїнський Олімпійський урок «Разом до Перемоги!» з нагоди Дня фізичної культури і спорту відбувся цьогоріч в онлайн-форматі. Участь у заході взяли міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, президент НОК України Сергій Бубка, віцепрезидент НОК України, президент Олімпійської академії України Марія Булатова.
Долучилися до Олімпійського уроку понад 2500 осіб зі всіх куточків України. Представники регіональних відділень, олімпійської родини, стипендіати, спортсмени-олімпійці, тренери, вчителі, викладачі, студенти та всі небайдужі до здорового способу життя змогли стати частинкою зустрічі.
Розпочали Олімпійський урок виконанням гімну України та хвилиною мовчання у пам’ять про загиблих у війні в Україні.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт привітав учасників з Олімпійським уроком, Днем фізичної культури і спорту та розповів учасникам про стан фізичної культури і спорту в умовах війни.
«Зараз маємо дуже мало спілкування наживо, хоча це дуже потрібно, особливо для маленьких дітей, які починають свій шлях у спорті. Раніше такі Олімпійські уроки збирали гуртом велику кількість українців, де кожен мав змогу побачитися, поговорити з Олімпійськими чемпіонами, аби брати з них приклад. Цього нині бракує. Але після Перемоги обов’язково проведемо ще чимало таких зустрічей», – зазначив міністр.
За словами Вадима Гутцайта, за час війни України має багато перемог на спортивному фронті – спортсмени здобули велику кількість нагород з усіх видів спорту на міжнародних змаганнях.
«Зараз усі працюють на Перемогу. Ми разом із НОК України зробили чимало, аби спорт нашої країни не зупинився, а спортсмени залишилися у спорті і мали умови для продовження тренувань та підготовки до змагань. І ми виконали це завдання. Дякую кожному, хто боронить Україну. Крок за кроком йдемо гуртом до Перемоги», – наголосив Вадим Гутцайт.

Президент НОК України Сергія Бубки під час виступу зазначив, що в часи війни кожен на своєму місці робить максимум заради досягнення Перемоги.
«Керівництво держави приділяє багато уваги розвитку спортивної галузі, адже лише здорова та мотивована нація може перемагати і досягати мети. І така підтримка допомагає спортсменам продовжувати виступи на світовій арені, понад 1600 медалей вибороли українські атлети за час війни. Вони – це наші амбасадори у світі. Нині важливе завдання – створити всі умови для підготовки української команди до Олімпійських ігор 2024 та 2026 років. Над цим активно працюємо. Зараз керівники та працівники олімпійських відділень регіонів, спортсмени захищають державу на фронті. Від усієї олімпійської родини вдячні за боротьбу. Дуже високо цінуємо та пишаємося», – сказав Сергій Бубка.
Президент НОК України також акцентував на підтримці України міжнародною та європейською спільнотами в умовах війни.
«Міжнародні партнери з першого дня широкомасштабної війни швидко реагували на події в Україні та наші прохання й надавали всю необхідну підтримку. Зокрема, висловили чітку позицію щодо заборони участі спортсменів рф у змаганнях, створили Фонд солідарності для підтримки олімпійської спільноти та олімпійського руху України – надавали фінансову підтримку для тренувань спортсменів за кордоном та участі у міжнародних змаганнях, надавали підтримку для гуманітарного штабу для постраждалих регіонів. Маємо унікальну солідарність світової олімпійської та спортивної спільноти навколо України», – наголосив Сергій Бубка.

Голова відділення НОК України в Черкаській області, нині захисник України Андрій Більда став одним зі спікерів Олімпійського уроку. Він за власним досвідом розповів, що спільного та відмінного між заняттями спортом та військовою справою.
«Дисциплінованість, вміння долати біль, працювати, незважаючи ні на що, – це спільні риси для спортсмена та військового. Хлопці зараз стоять до останнього, і дуже важко часом відступати, навіть на метр. Так відбувалося упродовж 5 місяців. Нині ж йдемо в контрнаступ, кривавий контрнаступ. Ціна перемоги – людське життя. Наголошу, що це війна духу. Хто сильніший духом, той і здобуде перемогу. Ми, українці, сильніші, і обов‘язково переможемо.
На спортивних змаганнях суперники викладаються на 100%, протистоять один одному, але після заходу можуть потиснути руки і виявити повагу. На війні ж усе не так. Поваги до ворога немає, його треба лише знищувати.
Давайте будемо об’єднаними, сильними, триматися разом, підтримувати один одного, адже як вболівання на змаганнях за спортсмена, так і теплі слова та дитячі малюнки й обереги для бійців дають неймовірну підтримку і налаштовують на боротьбу», – зазначив Андрій Більда.

Крім того, під час заходу подяками та грамотами НОК, почесними відзнаками нагородили представників олімпійської родини з нагоди свята. А Президент Олімпійської академії України, віцепрезидентка НОК України Марія Булатова презентувала доповідь на тему «Олімпійське перемир’я: історія і сучасність».