Плавання, біг та велогонка: Черкаси приймають чемпіонати України з триатлону й акватлону

Черкаси вкотре вже традиційно зібрали триатлетів зі всієї України для проведення змагань з триатлону. Цього року місто стало першим обласним центром, який приймає чемпіонат України. 25-26 липня відбувається чемпіонат України з триатлону в естафетах-мікст серед юніорів, чемпіонат України з акватлону, змагання Open Race та відкритий чемпіонат Черкас з триатлону серед вікових категорій 2003-2008 р.н. Учасники мають здолати визначені їхній віковій категорії дистанції з плавання, здійснити велозаїзди та пробігти. Участь у чемпіонатах беруть представники з Дніпра, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Полтави, Львова, Харкова, Одеси та Черкас. Співорганізатором змагань виступає відділення НОК України в Черкаській області.
«Триатлон став першим видом спорту, який розпочав проводити чемпіонати України після зняття карантинних обмежень. Уже відбулися два чемпіонати серед молоді і дорослих в Сухолуччі. В Черкасах нині тривають перші змагання, які приймає обласний центр. Попередньо не відбулися змагання в кількох містах через непогодження місцевої влади. На черзі в атлетів змагання в Горішніх Плавнях, Львові, Запоріжжі. Сподіваюсь, що всі заплановані чемпіонати відбудуться. Черкаси ж перші починають сезон великих змагань з триатлону», – відзначає президент Федерації триатлону України, голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда.
За його словами, створення безпечних умов для учасників під час змагань – серед пріоритетних завдань. Для цього обмежили загальну кількість учасників, спортсмени розбиті на потоки, різні вікові категорії в різний час стартують, щоб забезпечити карантинні обмеження.
В перший змагальний день найспритніших та найвитриваліших визначили в командних змаганнях в естафетах-мікст. Команди у складі 4 учасників по черзі долали дистанції чемпіонату. Перемогу та «золото» виборола команда Дніпропетровської області, другими прийшли до фінішу спортсмени Черкаської області, третіми фінішувала команда з Житомира.
Особливістю змагань «OpenRace» є те, що кожен охочий зможе випробувати свої сили на такій самій дистанції, яку долають професійні спортсмени.
Повболівати за спортсменів та відзначити переможців завітав на змагання депутат Черкаської міської ради Ігор Кривошеєв.
Результати змагань «OpenRace»:
Чоловіки, 20-29 років:
І Яловенко Владислав – Черкаси
ІІ Прищепчук Георгій – Житомир
ІІІ Ткаченко Павло – Черкаси
Жінки, 20-29 років:
І Павлова Олександра – Запоріжжя
ІІ Ніколаєва Анна – Черкаси
ІІІ Литвинова Ірина – Черкаси
Чоловіки, 30-39 років:
І Дрозд Сергій – Запоріжжя
ІІ Чалов Микола – Черкаси
ІІІ Литвинов Олег – Черкаси
Человіки, 40 і старші:
І Пащина Олексій – Черкаси
ІІ Мережко Андрій – Черкаси
Жінки, 40 і старші:
І Польова Тетяна – Житомир

Більше фото тут: Альбом “Чемпіонат України з триатлону в естафетах-мікст”