На Черкащині відкрили артоб’єкт «Географічний центр – серце України» та підняли найбільший прапор

Сьогодні, з нагоди Дня Державного Прапора, на Черкащині відкрили арткомплекс «Географічний центр – серце України», який спеціально створили до 30-річчя незалежності України. Урочистості відбулися в селі Мар’янівка Черкаської області. Також відбулася церемонія підняття Державного прапора на флагшток заввишки 52 метри. Це найбільший державний стяг на Черкащині. Потому пролунало 10 святкових залпів. Участь у заході взяв Президент України Володимир Зеленський.
«У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут – у географічному центрі України. Саме тут б’ється серце України. Це артоб’єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області та наш Крим. Це дійсно символ того, що підійматися вгору та бути на висоті набагато легше разом. І сьогодні в небо одночасно здійматимуться тисячі наших державних прапорів. В усіх регіонах, в усіх містах, по всій Україні та за її межами», – сказав Глава держави.
Долучилися до урочистостей представники спортивної спільноти Черкащини. Зокрема гостями свята стали Андрій Більда – голова відділення НОК України в Черкаській області, Олександр Мотузенко – срібний призер XXVI Олімпійських ігор 1988 року у Сеулі (Південна Корея) з веслування на байдарах і каное, п’ятиразовий чемпіон світу, Антон Скачков – дворазовий чемпіон Паралімпійських ігор 2004 року, дворазовий срібний призер Паралімпійських ігор 2000 року, багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу та Європи, Валерія Іваненко – чемпіонка ІІІ Літніх Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року з метання молота, дворазова чемпіонка Європи серед юнаків з легкої атлетики, срібна призерка Європейського юнацького олімпійського фестивалю, рекордсменка України серед дівчат до 18 років у метанні молота, Денис Нечипоренко – багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів, Кубків України, переможець та призер чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій. Олексій Кирилін – переможець Європейського юнацького олімпійського фестивалю, срібний призер чемпіонаті світу U18 у Найробі, чемпіон України з метання диску серед молоді.
Глава держави подякував усім, хто робить кольори Державного прапора України відомими й поважними в Україні та світі. Це стосується зокрема і спортсменів, які прославляють державу та її прапор у світі, виходять на нагородження під гімн держави та на фоні прапора.
««Це наші військові, ветерани, волонтери. Наші медики. Пожежники, рятувальники, прикордонники. Наші спортсмени, футболісти. Наші олімпійці. Наші паралімпійці. Наші тренери. І наші дитячі тренери. Наші науковці, освітяни, студенти, діячі мистецтва. Ми завжди відчуваємо радість, коли наш прапор підіймається на Олімпійських іграх», – підкреслив Володимир Зеленський.

[Not a valid template]