Кращих у спортивній сфері відзначили на «Спортивному сузір’ї» на Черкащині

Підсумки спортивного 2018 року підвели на урочистій церемонії «Спортивне сузір’я». Кращих серед кращих визначили в 19 номінаціях. Нагороджували кращих спортсменів та тренерів з олімпійських і неолімпійських видів спорту, «Сильних духом», кращі федерації та спортивні школи, «молоде обдарування», відзначили також меценатів спорту та засоби масової інформації, які висвітлюють спортивні події. Організаторами заходу виступили управління у справах сім’ї, молоді й спорту Черкаської ОДА, відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області та Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
«Нині підбиваємо результати роботи черкаської спортивної родини за 2018 рік, – зазначив заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв. – Як бачимо, минулоріч спрацювали ефективно. Вдячний тренерам, спортсменам, керівниками федерацій. Вони – справжні бійці. Знаючи спорт зсередини знаю, що виховати ефективного спортсмена – велика робота. Вона починається зі спортивної культури в родині. Далі вже до роботи береться тренер. Упродовж років він вкладається у розвиток спортсмена, аби той зміг показати найкращі результати, на які здатен».
Він зазначив, що робота усіх є однаково важливою для результату, який спортсмени області приносять до скарбниці області й України. Ці перемоги – найкраща промоція нашої держави, переконаний посадовець.
Кращим спортсменом з олімпійський видів спорту став веслувальник Іван Тищенко, спортсменкою – фехтувальниця Діана Залевська. Кращим тренером визнаний Михайло Гуленко. Відзначили і юних спортсменів в номінації «Молоде обдарування», де нагороди отримали Анастасія Деркач (легка атлетика) та Назар Чепурний (гімнастика спортивна). Кращими федераціями стали федерація футболу Черкаської області та обласна федерація з веслування на човнах «Дракон». Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 2 стала кращою серед інших ДЮСШ з олімпійських видів спорту. Відзначили під час церемонії меценатів, котрі допомагають розвивати спорт на Черкащині. Це – Віктор Євпак, Григорій Плічко, Сергій Тищенко, Валентин Нечипоренко, Володимир Осадчий.
«Сьогодні ми відзначаємо найкращих, які здобули свої перемоги минулого року. Але знаємо, що головні старти і перемоги у кожного з них ще попереду. Вдячний спортменам, тренерам, спортивним школам за чудові результати. Також особлива подяка меценатам, які по суті є волонтерами в галузі спорту, вкладають душу й гроші в її розвиток. Взагалі я впевнений, що саме спортивна громада є тією рушійною силою, яка завдяки своїй активності та прагненню ставати ще кращими змінить країну на ту країну, в якій хочеться жити і перемагати», – відзначив голова відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області Андрій Більда під час вручення нагород.
Переможці та номінанти отримали дипломи, статуетки та подарунки. Відділення Національного олімпійського комітету відзначило представників окремих номінацій спеціальними сертифікатами на 5000 гривень, які вони зможуть використати на придбання спортивної форми чи інвентарю. Тож такі нагороди отримали кращі спортсмени з олімпійських видів спорту, всі тренери-номінанти та молоде обдарування.
За результатами спортивного 2018 року перемогу здобули:
Кращий спортсмен з олімпійських видів спорту: Іван Тищенко;
Краща спортсменка з олімпійських видів спорту: Діана Залевська;
Кращий спортсмен з неолімпійських видів спорту: Роман Щербатюк;
Краща спортсменка з неолімпійських видів спорту: Катерина Коваленко;
Кращий тренер з олімпійських видів спорту: Михайло Гуленко;
Кращий тренер з неолімпійських видів спорту: Юрій Зубов;
Кращий спортсмен «Сильні духом» (спортсмен з особливими потребами): Максим Коваль;
Кращий тренер «Сильні духом»: Іван Кирдода;
Кращий спортсмен – ветеран: Ольга Ковальова;
Краща федерація з олімпійських видів спорту: Черкаська обласна федерація легкої атлетики;
Краща федерація з неолімпійських видів спорту: Черкаська обласна федерація з веслування на човнах «Дракон»;
Краща федерація з ігрових видів спорту: Федерація футболу Черкаської області;
Краща ДЮСШ з олімпійських видів спорту: комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Черкаської міської ради;
Краща ДЮСШ з неолімпійських видів спорту: комплексна дитячо-юнацька спортивна школа “Вулкан” Черкаської міської ради;
Меценат спорту: Віктор Євпак, Григорій Плічко, Сергій Тищенко, Валентин Ничипоренко, Володимир Осадчий;
Кращий засіб масової інформації у номінації «Спорт» (електронні видання): «Черкаський спорт», «Нова Доба»; телеканали «ВІККА» та «UA:Суспільне Черкаси»;
«Молоде обдарування» серед дівчат: Анастасія Деркач;
«Молоде обдарування» серед хлопців: Назар Чепурний.