Черкаська дитяча бібліотека презентувала віртуальну хвилинку з нагоди Олімпійського дня

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей долучилася до відзначення Олімпійського дня. Заклад презентував віртуальну хвилинку цікавих повідомлень на тему «Міжнародний Олімпійський день». Бібліотека розмістила інформацію на різних онлайн ресурсах.
Зокрема в повідомленні закладу йдеться про історію створення Міжнародного олімпійського комітету, перші Олімпійські ігри та олімпійські цінності:
«У червні 1894 року в Парижі відбувся Міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн.
23 червня свою доповідь представив ентузіаст відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх з розробленими ним організаційними основами Олімпійських ігор.
Конгрес схвалив пропозицію барона П’єра де Кубертена відродити традицію давньогрецьких олімпіад з тим, щоб раз на чотири роки проводити «змагальні ігри із запрошенням до участі в оних всіх народів».
Саме тоді був створений Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Посаду Генерального секретаря МОК зайняв П’єр де Кубертен. Конгрес прийняв рішення про проведення Ігор I Олімпіади в 1896 році в Греції.
П’єр де Кубертен — засновник сучасних Олімпійських ігр.
В 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем (International Olympic Day).
На першій Олімпіаді 311 атлетів з 13 країн розіграли медалі у 9 видах спорту. В Олімпійських іграх 2004 року в Греції взяли участь близько 15 з половиною тисяч спортсменів і офіційних осіб більш ніж з 200 країн світу. Медалі розігрувалися вже в 28 видах спорту.
В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу.
Всі самі імениті спортсмени вважають свою кар’єру, якою б успішною вона не була, неповноцінною без Олімпійської медалі. І, без сумніву, олімпійські чемпіони — гордість кожної країни».