Черкащанка Анастасія Сапсай виборола «золото» ІІ Європейських ігор

Тривають ІІ Європейські ігри в Мінську. Українська збірна виборола вже низку медалей з різних дисциплін. «Золотим» виявився виступ і черкащанки-самбістки Анастасії Сапсай. Спортсменка у ваговй категорії понад 80 кг перемогла у фіналі з рахунком 4:0 Елене Кебадзе з Грузії і принесла нашій збірній третє золото Євроігор-2019.
«Відчуття просто неймовірні. Це була дуже важлива перемога для мене, і я дуже щаслива від того, що змогла це зробити. Ця золота медаль для мене дуже довгоочікувана і дуже бажана. Я вже не перший раз зустрічаюся з кожною із сьогоднішніх суперниць, і попередні поєдинки були програні. Тому сьогодні це був своєрідний реванш за поразку», – ділиться враженнями відразу після виступу Анастасія.
Тренує спортсменку заслужений тренер України Володимир Римар. Він відзначає, що однозначно вірив у перемогу своєї вихованиці.
«Анастасія просто молодець. Ми дуже ретельно готувалися до змагань і прагнули довести, що кращі. Нам потрібен був переможний результат після чемпіонату Європи, що відбувався в травні. У фіналі Настя так само зустрілася із Кебадзе. І, як бачимо, відборолася на всі 100! Ми довели, що достойні «золота», – наголошує тренер.
За словами голови відділення НОК України в Черкаській області Андрія Більди, Анастасія Сапсай достойно представила Україну та Черкащину на змаганнях.
«Ми вірили в такий результат черкащанки, адже знаємо, наскільки серйозно вона поставилася до підготовки до змагань. Це важливе «золото». Адже наступного року відбудуться Олімпійські ігри-2020 в Токіо, і ми вже зараз починаємо підготовку до найважливіших олімпійських змагань», – говорить Андрій Більда.
Відзначимо, що Анастасія Сапсай – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби самбо, призер та переможець чемпіонатів, кубків України та Європи з самбо. Дівчина пройшла складний шлях перемог і поразок до успішного виступу на ІІ Європейських іграх в Мінську. Вона починала тренування в секції дзюдо в селі Сагунівка на Черкащині, де на змаганнях завжди перемагала. І поступово прийшла в спорт професійний. Зокрема серед здобутків спортсменки: в 2016 році підтвердила звання чемпіонки України з боротьби самбо, зайнявши І місце у ваговій категорії + 80 кг на чемпіонаті України з боротьби самбо серед чоловіків та жінок (спортивне та бойове), в 2017 році – “бронза” на відкритому Континентальному Кубку з дзюдо в Румунії, здобула “бронзу” відкритого Кубку Європи з дзюдо серед жінок в Чехії, “золото” міжнародного турніру з самбо на призи Президента Республіки Білорусь, 2019 році – “бронза” на Відкритому Континентальному Кубку з дзюдо в Чехії, “срібло” на чемпіонаті Європи з боротьби самбо в Іспанії. Дівчина неодноразово визнавалася спортсменкою місяця на версією відділення НОК України в Черкаській області.
Врешті після виснажливих тренувань, низки призових місць на українських та європейських змаганнях змогла вибороти важливу перемогу на масштабних континентальних змаганнях – ІІ Європейських іграх.