18 нагород та сьоме місце: ХVI Олімпійський фестиваль завершився в Банській Бистриці

XVІ літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль в Словаччині добіг до завершення. У Банській Бистриці відбулася церемонія закриття цього найпрестижнішого молодіжного спортивного форуму Старого світу.
Прапор України до зали дзюдо, куди через погодні умови були перенесені урочистості, виніс володар найбільшої кількості нагород у Банській Бистриці-2022 у спортивній гімнастиці Радомир Стельмах, який став автором першого золотого успіху українських атлетів на цьому ЄЮОФ.
У Словаччині наша команда була представлена 46 атлетами у 6 видах спорту – бадмінтоні, велоспорті, дзюдо, легкій атлетиці, спортивній гімнастиці та плаванні – і зуміла посісти в загальному заліку серед 47-ми країн сьоме місце, виборовши 18 нагород, по 6 нагород кожного гатунку.
Чемпіонами фестивалю стали: гімнаст Радомир Стельмах, який також завоював до української скарбнички два срібла, та дві бронзи, одну з яких здобув у парі з Анною Лащевською, дзюдоїсти Станіслав Корчемлюк, Єлизавета Литвиненко та Діана Семченко, а також легкоатлетка Ольга Машанєнкова та плавець Микола Котенко.
На другу сходинку п’єдесталу ЄЮОФ-2022 піднялися: гімнасти Дмитро Прудко у вправах на кільцях та Анна Лащевська, яка до бронзи у міксті додала й срібло в особистих змаганнях на колоді, плавець Іван Гарбарчук та команда дзюдоїстів у складі Назара Віскова, Івана Казімірова, Станіслава Корчемлюка, Олексія Болдирєва, Федора Ярошенка, Тетяни Лімзаєвої, Юлії Кузьменко, Єлизавети Литвиненко та Діани Семченко
Бронзовий здобуток мають на своєму рахунку також дзюдоїсти Назар Вісков та Іван Казіміров, плавці Микита Кудінов та Денис Мялковський.