Андрій Більда: «Вважаю себе частиною сім’ї Черкаського національного» Джерело: novadoba.com.ua © novadoba.com.ua

Напередодні сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» розпочинає новий проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти.
Про навчання в Черкаському національному, заняття спортом та важливі навички розповідає Андрій Більда, голова Відділення Національного Олімпійського комітету в Черкаській області, Почесний президент Федерації триатлону України, радник голови Черкаської ОДА Олександра Скічка з питань фізкультури, молоді та спорту.
− Що Вам найбільше запам’яталося за період навчання?
− Пригадую найбільше перший курс, перша сесія, хвилювання, іспити. Навіть не так вступні іспити запам’яталися, хоча тоді майже всі іспити склав на відмінно, крім четвірки з гімнастики. Я закінчив перший у Черкасах фізико-математичний ліцей у школі №17. Ці предмети знав дуже гарно, вигравав олімпіади міські та обласні, але обрав спорт, а не точні науки. І як показало життя − вибір зробив правильним, жодного разу не пошкодував.
− Як Ваші рідні поставилися до того, що обрали спорт, а не точні науки?
− Мої батьки дали право самому обирати своє майбутнє. До того, із 14 років я почав займатися професійно спортом, спочатку морським та військово-прикладним багатоборствами, далі − триатлоном. Фактично всі рішення у своєму житті приймав сам. Тому вибір місця навчання та спеціальності − теж був за мною. Найскладнішим виявилася, мабуть як і для більшості студентів, перша сесія. Анатомія, біохімія та історія педагогіки − мав із цих дисциплін іспити. Анатомію і біохімію склав на відмінно, а от із історії педагогіки отримав трійку, це для мене тоді це стало шоком.
− Хто із викладачів був Вашим наставником, допомагав у спортивній кар’єрі?
− Оскільки я був багатоборцем: морським та прикладним, в інституті мій вид спорту записали багатоборство ГТО, потім називався поліатлон − потрібно було бігати, плавати, стріляти й кидати гранату. Моїми викладачами, які курували цей напрямок стали, Віктор Фіщук і Іван Глазирін. Вони мене супроводжували по спортивній частині весь час навчання.
− Які знання й навички, здобуті під час навчання, знадобилися в професійній сфері?
− Навчання фізичній культурі полягає в такій схемі: людина отримує знання, потім переносить їх в уміння й далі формуються навички, коли знання й уміння доводяться до автоматизму. Насамперед, навчання у закладі вищої освіти тим більше педагогічного профілю, прививає комунікативні навички, це дуже важливо і в навчанні, і в подальшому житті. Звичайно, всі дисципліни, що ми вивчали в житті згодилися. Наприклад, методика викладання − це не просто навчати, а навчати так, щоб твій учень показав достойні результати.
− Ваші побажання Альма-матер до ювілею.
− Я бажаю університету і педагогічному колективу бути сучасними, продовжувати шлях розвитку, адекватно змінюватися відповідно до вимог сьогодення. У Черкаського національного є традиції, є прекрасний педагогічний колектив, є історія успіху студентів. На сьогодні дуже важливо в цьому швидкоплинному часі відповідати тенденціям сучасності. Бути сучасним і не втратити своїх багаторічних напрацювань − це вміння колективу, цієї педагогічної сім’ї, частиною якої я себе вважаю. Усе інше в Черкаського національного вже є!

Спілкувалася Олеся Зінченко

Джерело: novadoba.com.ua
© novadoba.com.ua