У Чорнобаї молодь змагалася за Кубок Олімпійського чемпіона Андрія Хіміча

У смт Чорнобай, що на Черкащині, відбулися VIII районні змагання з плавання серед учнівської молоді на Кубок Олімпійського чемпіона Андрія Хіміча. Цього року за нагороди боролися 67 учнів із двадцяти загальноосвітніх шкіл Чорнобаївського району. Змагання відбувалися в особистій та командній першостях. За програмою хлопці визначали вправніших на дистанції 50 метрів, а дівчата – на 25 метрів вільним стилем. Приймав змагання районний спортивний комплекс.
На відкриття турніру до учнів завітали голова Чорнобаївської райдержадміністрації Сергій Джоболда, депутат Черкаської обласної ради Роман Буданцев, Олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту, Почесний житель селища Чорнобай Андрій Іванович Хіміч та голова відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області Андрій Більда.
«Такі змагання для Чорнобая є традиційними. Звісно ж, поборотися за Кубок Андрія Хіміча в його рідному селищі – для молоді почесно і важливо. Вони мають можливість познайомитися, поспілкуватися із Олімпійським чемпіоном, який своїм прикладом, активним спортивним життям надихає учасників на перемогу. Та й умови в спортивному комплексі для таких змагань створено достойні. Юні плавці мають можливість тренуватися та змагатися в комфортному басейні», - говорить голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда.
За словами депутата Черкаської обласної ради Романа Буданцева, басейн в Чорнобаї дійсно унікальний.
«Далеко не кожен районний центр може похвалитися таким басейном, - зазначає депутат. – І при цьому утримує його місцева громада, вкладаючи в нього чимало ресурсів. Зокрема нещодавно встановили інливідуальну котельню на біопаливі. Найважливіше ж те, що використовують басейн дуже ефективно. Дітей не лише Чорнобая, але й навколишніх сіл привозять сюди навчатися плаванню. Це дуже важливо для зростання здорової молоді».

Переможців та призерів змагань в особистій першості відзначили медалями, грамотами Чорнобаївської райдержадміністрації. Також вони отримали медалі, олімпійську літературу та іншу поліграфічну продукцію від відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області. Кращі команди відділення НОК відзначило спортивним інвентарем.
Нагородження проводив Олімпійський чемпіон Андрій Іванович Хіміч.
Результати змагань:
Хлопці
І місце – Тарас Назаренко (Іркліївська ЗОШ);
ІІ місце – Данило Дербенцов (Чорнобаївська ЗОШ № 1);
ІІІ місце – Артур Вовк (Чорнобаївська ЗОШ № 2).
Дівчата
І місце – Яна Кратка (Чорнобаївська ЗОШ № 2);
ІІ місце – Фесенко Вікторія (Мельниківський НВК);
ІІІ місце – Єлизавета Шемшур (Крутьківський НВК).
Командна першість:
1м – Чорнобаївська ЗОШ №2
2 м – Іркліївська ЗОШ
3 м – Великобурінська ЗОШ